Дзеркальні інтер’єри архітектури Ірану ХVІІІ–ХХІ століть
DOI:
https://doi.org/10.31500/1992-5514.15(2).2019.186138Ключові слова:
Іран, дзеркальний інтер’єр, палаци, мечеті, святі місця, ХVІІІ — початок ХХІ століттяАнотація
У статті розглядаються типові дзеркальні інтер’єри Ірану ХVІІІ — початку ХХІ сторіччя. Естетичні, пластичні, архітектурні та дизайнерські особливості існування таких місць у перській традиції досліджуються на прикладах: королівських комплексів Голестан і Саадабад у Тегерані, релігійних пам’яток Казвіна (святе місце — мавзолей Хосейна Імамзаде та П’ятнична мечеть); мавзолей нащадка Авраама, пророка Кейдара в остані Занджан; Мечеть Алаеддіна Хусейна, мечеть Шах Черах (Блакитна або Дзеркальна мечеть), мавзолей Алі Ібн Хамзе в Ширазі. Уточнено особливості синтезу скляно-дзеркальних скульптурних елементів, дорогоцінних каменів і срібних пластин у таких комплексах.
Посилання
Suramelashvili M., Chachhunashvili Ts. Tbilisskaya hudozhestvennaya akademiya im. Apollona Kutateladze // Gruzinskie drevnosti. Tbilisi, 2008. T. HII. S. 256–271.
Dmitrieva N. A., Vinogradova N. A. Iskusstvo Drevnego mira. Moskva: Detskaya l-ra, 1986. 207 s.: ill.
Zdanie Tbilisskoy akademii hudozhestv priznano natsionalnyim pamyatnikom. URL: https://www.newsgeorgia.ge/zdanie-tbilisskoj-akademii-hudozhestv-priznano-pamyatnikom (data obrascheniya: 02.04.2019).
Kaptereva T. P., Vinogradova N. A. Iskusstvo srednevekovogo Vostoka. Moskva: Detskaya literatura, 1989. 240 s.
Memorian Kolam Hoseyn. Znakomstvo s arhitekturoy zhilyih domov zakryitogo tipa. Tegeran: Izd-vo un-ta nauki i tehnologii Irana, 2004. S. 438.
Milyie serdtsu shtuchki. Tehniki vyishivaniya. Ch. 4: Aziatskaya vyishivka “shisha”. URL: http://irinapetrenko.blogspot.com/2013/05/4.html (data obrascheniya: 02.04.2019).
Mirrazavi Firuze. Golestan Palace. URL: http://www.iranreview.org/content/Documents/Golestan_Palace_2.htm (data obrascheniya: 02.04.2019).
Mirzai Reza. Osobennosti traditsionnoy iranskoy arhitekturyi islamskogo perioda. URL: https://cyberleninka.ru/article/n/osobennosti-traditsionnoy-iranskoy-arhitektury-islamskogo-perioda (data obrascheniya: 02.04.2019).
Udivitelnaya mechet v Irane. URL: http://puteshuli.ru/post/udivitelnaya-mechet-v-irane-turisty-v-vostorge (data obrascheniya: 02.04.2019).
Shkolna O. Moroccan Riads in the context of the development of modern tourism in Ukraine // Problems of Arts and Culture International scientific journal. Baku, 2019. No 1(67). P. 49–61. UOT 721.012.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Ольга Школьна
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.